Eko produkty – opakowania z folii PLA

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu plastikowych opakowań na środowisko. Dlatego przedsiębiorstwa oraz konsumenci poszukują alternatywnych, ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich są eko produkty dostępne w naszej ofercie. Przygotowaliśmy opakowania z biodegradowalnej i kompostowalnej folii PLA.

Folia PLA

W swojej ofercie posiadamy folię PLA – możemy wykonywać z niej różnego rodzaju produkty:

 • worki (bez zamknięcia lub z klapką z klejem)
 • arkusze foliowe
 • folie w postaci nawiniętej na wałek (jako taśmę, półrękaw)

Jest to folia przyjazna środowisku –  biodegradowalna i kompostowalna. Wytwarzana jest  techniką ekstruzji z biopolimerów produkowanych z surowców biodegradowalnych opartych na ziarnach kukurydzy.

Została stworzona jako alternatywa dla innych materiałów, które oparte są na przemyśle petrochemicznym.

Folia PLA  posiada certyfikat FDA do kontaktu z żywnością oraz certyfikaty biodegradowalności i kompostowalności zgodnie ze standardem EN 13432.

Do niewątpliwych zalet tejże folii należy:

 • 100 % kompostowalność
 • wysoka czystość, przezroczystość i połysk
 • doskonała podatność na przetwarzanie
 • doskonała drukowalność (naturalne napięcie powierzchniowe tejże folii to 38 dyn – idealna wartość dla podłoża do druku)
 • brak specjalnych wymagań co do składowania czy pakowania
 • bardzo dobre właściwości poślizgowe
 • bardzo dobra odporność na tłuszcze oraz oleje
 • niska bariera pary wodnej – nie powstaje na opakowaniu efekt mgły
 • doskonały materiał do pakowania produktów o wysokiej wilgotności

Ekologiczne opakowania dla wszystkich

Proponujemy szeroki asortyment produktów, takich jak eko torby papierowe, eko torebki foliowe czy opakowania z tektury falistej. Wszystkie te elementy są w pełni biodegradowalne, a ich produkcja odbywa się z poszanowaniem środowiska oraz zgodnie z obowiązującymi normami i certyfikatami, takimi jak FSC czy PEFC. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą być pewne, że wybierając naszą ofertę, inwestują w ekologiczne i bezpieczne dla planety produkty.

Eko folie – innowacyjne rozwiązanie w walce z plastikiem

Jednym z flagowych produktów naszej firmy są eko folie, które doskonale zastępują tradycyjne plastikowe opakowania. Te, wykonane z materiałów biodegradowalnych, są przyjazne dla środowiska i stanowią odpowiedź na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy poszukują ekologicznych rozwiązań. Eko folie znajdują zastosowanie w różnych branżach – między innymi w gastronomii, przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym. Przedsiębiorstwa mogą skorzystać z możliwości zamówienia eko folii o różnej grubości czy wymiarach, a także spersonalizować opakowania, dzięki zastosowaniu technologii nadruku fleksograficznego.

 

Folia biodegradowalna

 (właściwie oksofotobiodegradowalna)

Produkujemy również folię LDPE z zastosowaniem specjalistycznego dodatku oksobiodegradowlanego. Umożliwia on modyfikację właściowości folii LDPE poprzez przyspieszenie jej rozkładu w połączeniu z oddziaływaniem czynników takich jak – promieniowanie UV, temperatura i ciśnienie. Proces ten odbywa się bez udziału mikroorganizmów. 

Tempo rozkładu takiej folii zależy od jej grubości, warunków składowania, warunków atmosferycznych. Najszybciej rozkładowi podlega folia przechowywana na zewnątrz. Czas rozkładu zależy również od położenia geograficznego, warunków pogodowych na danym terenie, warunków środowiskowych.

Proces rozpadu zaczyna się po około 60-180 dniach, a całkowity rozpad następuje po około 2-5 lat.

Folia LDPE z dodatkiem oksobiodegradowalnych zachowuje pierwotne właściwości, jedynie czas jej rozpadu ulega znacznemu skróceniu.

Warunki przechowywania takiej folii to umieszczenie w kartonach bądź zabezpieczenie inną nieprzezroczystą, grubą folią, składowanie w suchym miejscu, przy temperaturze poniżej 300C.

Folia z recyklingu

Folia z recyklingu potocznie nazywana folią z regranulatu charakteryzuje się nieco mniejszą transparentnością od folii z materiału pierwotnego, podobnym poziomem elastyczności, dobrą zgrzewalnością. Wszystkie te właściwości powodują, że w dalszym ciągu znakomicie nadaje się do zabezpieczenia przed uszkodzeniem a także zabrudzeniem różnego rodzaju produktów. Folię z recyklingu możemy zabarwić na dowolny kolor oraz wykonać na nich nadruk metodą fleksograficzną.

Opakowania z folii z regranulatu najczęściej stosowane są do pakowania następujących produktów:

 • technicznych (elementy metalowe, gumowe, drewno, tworzywa),
 • sypkich (ekogroszek, pelet, nawozy, ziemia do kwiatów, kora, kamienie),
 • tekstylnych (odzież, tkaniny).

Folia z regranulatu najczęściej używana jest do produkcji opakowań zbiorczych i zewnętrznych, ale również reklamówek, worków transportowych, kopert kurierskich (foliopaków), arkuszy przekładkowych na palety itp..

 

Wybierz język »