Produkcja folii polietylenowej Kraków

Czy wiesz, jak wygląda produkcja folii polietylenowej (Kraków)? Kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak przebiega proces wytwarzania folii ldpe? Już teraz dowiedz się tego z artykułu!

Folia polietylenowa to powszechne tworzywo wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Z jego pomocą jesteś w stanie zapakować towar i przetransportować go w bezpieczny sposób. W artykule zdradzamy, jak powstaje folia polietylenowa.

Metody produkcji folii polietylenowej Kraków

Można wyróżnić dwa, najbardziej popularne sposoby produkcji folii polietylenowej:
– rozdmuch – metoda polegająca na roztopieniu tworzywa, a następniu rozdmuchiwaniu go w przeciwnych kierunkach. Kiedy folia będzie odpowiednio rozciągnięta, poddaje się ją chłodzeniu przy użyciu zimnego powietrza. Tak przygotowana folia wykazuje znacznie większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej wykorzystuje się tę technikę w przypadku produkcji folii, która będzie mieć kontakt z żywnością czy paszą dla zwierząt.

– wylew maszynowy – technika ta wykorzystuje specjalną głowicę, z której wylewa się surowiec. Następnie materiał poddawany jest rozciąganiu i schładzaniu przy pomocy specjalnych wytłaczarek. Zaletą tej metody jest osiągnięcie większej ilości materiały przy takiej samej ilości surowca. Jest to technika, którą najczęściej stosuje się do produkowania folii służącej do owijania palet.

Jakie maszyny wykorzystywane są do produkcji folii ldpe?

Zabierając się za produkcję folii polietylenowej trzeba mieć na względzie, że jest to złożony proces. Zwykła osoba, mająca ograniczony kapitał i niewielkich wielkości powierzchnię, nie będzie w stanie podołać wymaganiom, jakie stawia produkcja folii ldpe, dlatego warto pozostawić to dużym zakładom produkcyjnym.

Przygotowanie folii może odbywać się na kilka sposobów, więc należy mieć do tego odpowiedni sprzęt, m.in. maszyny do rozdmuchu, maszyny do rozlewu maszynowego, wytłaczarki, głowice, układy nawijania i wiele innych. Wytwarzanie folii odbywa się przy pomocy zaawansowanych linii produkcyjnych, które ułatwiają i usprawniają cały proces.

Czym kierować się przy wyborze folii polietylenowej?

Producenci przeważnie produkują folię w podobny sposób, mogą oni natomiast różnić się wykorzystywanymi w tym celu maszynami. Ostateczna jakość folii ldpe zależy także od czegoś jeszcze – dodatków. Chcąc wybrać odpowiednią folię, która spełni Twoje wymagania, warto zapoznać się z kilkoma propozycjami od różnych producentów i porównać, która najlepiej się sprawdzi do przewidzianych celów.

W Atena-Pack folia polietylenowa zawiera dodatek UV i VCI. Oznacza to, że nasze wyroby mają właściwości antykorozyjne i są odpowiednio zabezpieczone przed destrukcyjnym działaniem promieniowania słonecznego. Dzięki temu materiały z folii zapewniają najwyższe bezpieczeństwo i zapobiegają niszczeniu produktów.

Jeśli nie wiesz, jaka folia będzie najlepsza dla Twoich wyrobów, koniecznie skontaktuj się z nami. Wykwalifikowana kadra chętnie Cię wysłucha i zaproponuje rozwiązania, które pomogą Ci rozwijać biznes. Przejdź do zakładki kontakt i daj nam znać, czego potrzebujesz.

Wybierz język »