Producent worków PP Kraków? Atena Fol-Pack!

Czym właściwie różnią się worki PP od PE? Jakie właściwości ma folia polipropylenowa? Jako producent worków PP (Kraków) odpowiadamy.

Polipropylen to materiał, który od lat wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu. Szukając odpowiednich worków lub woreczków, w które zapakujesz swoje produkty, z pewnością natknąłeś się na folię PP. Różne rodzaje i szerokie możliwości zastosowania sprawiają, że jest to atrakcyjny materiał dla wielu przedsiębiorców. Dowiedz się więcej o workach PP już teraz.

Czym jest folia PP?

Folia polipropylenowa wykonywana jest z najbardziej rozpowszechnionego typu polimerów – polipropylenu. Do jego zalet można zaliczyć dużą termoplastyczność i małą gęstość w porównaniu do innych tworzyw sztucznych, a także obojętność chemiczną i nietoksyczność. Wykorzystywany jest m.in. do produkcji folii, woreczków foliowych, ale nie tylko, ponadto folia polipropylenowa jest:
– lekka,
– wytrzymała,
– przezroczysta,
– odporna na wysokie i nieskie temperatury,
– odporna na działanie chemikaliów,
– sztywna.

Folia PP i wyroby z niej tworzone są szeroko wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale także w codziennym życiu.

Worki PP i PE – jakie są różnice?

Polietylen i polipropylen to popularne tworzywa, które pomimo podobnego zastosowania, znacząco się różnią. Zatem, jak rozróżnić worki PP od worków PE?

Właściwości chemiczne

Folie PE i PP, z których wytwarzane są worki foliowe, pozyskiwane są z dwóch różnych polimerów. Wpływa to znacząco na ich właściwości chemiczne.
Worki wykonywane z folii PP są bardziej odporne na czynniki chemiczne, takie jak kwasy czy sole. Reklamówki polipropylenowe będą także lepiej znosić wysokie i niskie temperatury. Z kolei będą one szybciej się zużywać.

Elastyczność

Kolejna zauważalna różnica, która występuje między tymi dwoma rodzajami folii, to poziom elastyczności. Zdecydowanie bardziej elastyczna jest folia polietylenowa. Warto podkreślić, że to właśnie z polietylenu produkuje się rozciągliwe folie stretch. Natomiast folia polipropylenowa charakteryzuje się większą sztywnością i odpornością na złamania.

Właściwości fizyczne

Elastyczność to nie jedyna różnica fizyczna, jaka występuje między folią PP a folią PE. Worki z polipropylenu będą wyróżniać się mniejszą masą oraz półprzezroczystym kolorem (w procesie produkcji można uzyskać większą transparentność). Całkowicie przezroczysta, ale za to cięższa będzie folia polietylenowa. Wykorzystując odpowiednie dodatki, można sprawić, że worki foliowe będą antystatyczne, antykorozyjne czy odporne na promieniowanie słoneczne.

Zastosowanie worków PP i worków PE

Pomimo tego, że zarówno folie PP, jak i folie PE używa się do produkcji opakowań. To będą one finalnie wykorzystywane do różnych celów.
Worki polipropylenowe od producenta Atena Fol-Pack z Krakowa świetnie sprawdzą się do pakowania żywności oraz kosmetyków, czasopism, artykułów papierniczych i nie tylko.
Z kolei worki polietylenowe z powodzeniem wykorzystasz do zabezpieczenia towaru i palet.

Producent worków PP Kraków – nawiąż z nami współpracę!

Zapraszamy serdecznie wszystkich do nawiązania współpracy z Atena Fol-Pack. Produkujemy worki, woreczki PP już od ponad 30 lat. Zaawansowany park maszynowy umożliwia nam produkować dowolne ilości materiałów opakowaniowych. Jesteśmy w stanie dostosować wyrób do indywidualnych potrzeb klienta. Wielkość i ilość reklamówek foliowych nie ma dla nas znaczenia – podołamy! Przejdź na naszą stronę główną i zapoznaj się z resztą oferty.

Wybierz język »