Folie

Od wielu lat specjalizuje się w produkcji folii polietylenowych na rolce. Wyrób ten znajduje szerokie zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu. Polietylen – jako surowiec bazowy, powstający w procesie polimeryzacji etenu, charakteryzuje się wysoką przezroczystością, elastycznością, giętkością oraz termoplastycznością. Do zalet tego tworzywa można zaliczyć także dużą wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na przenikanie wilgoci. Wykonane z niego folie nie są również podatne na działanie kwasów, zasad oraz soli. Wszystkie wymienione cechy czynią z polietylenu uniwersalny materiał do produkcji wytrzymałych opakowań.

Produkujemy kilka typów folii na rolce:

  • rękaw
  • półrękaw (rozcięty z jednego boku)
  • rękaw z zakładkami bocznymi
  • półrękaw z zakładkami bocznymi (rozcięty z jednego boku)
  • taśma pojedyncza
  • 2 x taśma (dwie wstęgi taśmy nawinięte jedna na drugiej)

Powyższe rodzaje folii produkujemy z tworzyw pierwotnych w gat. I (do kontaktu z żywnością) jaki i również z surowców po recyklingu. Istnieje możliwość wykonania na folii perforacji, jonizacji (aktywacja pod druk) oraz samego nadruku fleksograficznego lub oznaczenia informacyjnego dotyczące porecyklingowego charakteru folii/opakowania, czy też właściwości biodegradowalnych.

Na zamówienie możemy też wykonać  folię termokurczliwą (folie kurczące się pod wpływem wysokiej temperatury), folie barwione na dowolny kolor, oraz folie z dodatkami np. substancjami poślizgowymi i antyblokowymi ,stabilizatorem UV, dodatkiem antystatycznym, antykorozyjnym itp.

Oferujemy folię w grubości od 16 do 200 mik, szerokość minimalna to ok 50 mm, aż do nawet 2500 mm.

 

Wybierz język »