Worki antykorozyjne VCI

Korozja to proces, który może zniszczyć nawet najlepiej wykonane części metalowe. Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie ich przed tego rodzaju uszkodzeniem. Na rynku dostępne są różne metody ochrony, ale jedną z najbardziej skutecznych są worki antykorozyjne VCI. Produkty z folii antykorozyjnej to idealne rozwiązanie do pakowania, transportu oraz magazynowania elementów metalowych.

Ochrona przed korozją dzięki technologii VCI

Worki antykorozycjne VCI (Volatile Corrosion Inhibitor) to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na skuteczną ochronę przed korozją. Polega ono na impregnacji tworzywa sztucznego specjalnymi substancjami, które mają zdolność parowania i tworzenia na powierzchniach metalowych cienkowarstwowej bariery chroniącej przed korozją. W efekcie nawet jeśli opakowanie zostanie naruszone, korozja nie będzie postępować. To idealne rozwiązanie dla przemysłu motoryzacyjnego czy elektrotechnicznego oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie wyrobów metalowych przed korozją. W naszej ofercie znajdują się także woreczki strunowe.

Zalety stosowania worków antykorozycjnych VCI od Atena Pack

Wśród zalet stosowania oferowanych worków antykorozycjnych VCI można wymienić ich prostotę użycia, wysoką skuteczność oraz długotrwałe działanie. Wystarczy umieścić przedmioty metalowe w odpowiednim worku, aby zapewnić im pełną ochronę przed korozją. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych materiałów czy środków chemicznych, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Ponadto worki te są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, co zwiększa ich efektywność.

Folia antykorozyjna VCI

Folia z dodatkiem uszlachetniającym VCI  zawiera lotne inhibitory korozji, które po zapakowaniu i szczelnym zamknięciu opakowania ulatniają się z folii, a następnie rozprzestrzeniają się w środku opakowania tworząc na jego powierzchni specjalną warstwę ochronną. Tego typu opakowania możemy wykonać w szerokim zakresie rozmiarów oraz gramatury – zgodnie z życzeniem klienta.

Aby skutecznie chronić pakowane elementy metalowe, podczas pakowania należy pamiętać o tym aby:

  • pakować tylko czyste i suche elementy
  • należy nosić rękawice, aby nie pozostawić na materiale tłustych lub wilgotnych odcisków palców
  • temperatura otoczenia i pakowanego elementu powinna być taka sama, aby zapobiec skraplaniu się pary wodnej
  • opakowanie musi być szczelnie zamknięte na koniec
  • na zewnątrz opakowań zbiorczych należy też stosować inne dodatkowe elementy ochronne VCI – przekładki foliowe VCI, folie termokurczliwe VCI, folie stretch VCI
Wybierz język »